ITC Power KGG39EI-DF Generator

ITC Power KGG39EI-DF
Localizare:
Traseu sugerat:  
 

ITC POWER Generator Inverter Benzina/GPL ITC Power KGG39EI-DF 3.8/3.45 kW, 230 V , Dual Fuel (KGG39EI-DF)

5 471,00 RON
Detalii de livrare la magazin
spre magazin »
ebricotools.ro
Descrierea produsului
MODELKGG39EI-DFTensiune de iesire230 V Numar fazemonofazat Putere maxima3.8 kW (benzina) / 3.45 kW (gaz) Putere nominala3.5 kW (benzina) / 3.15 kW (gaz) Curent nominal16.5 A Conector iesire2 x 230V/16A + 1 x 12V/8A CC Frecventa50 Hz Factor de putere1 Tip combustibilBenzina / GPL (Dual Fuel) Capacitate rezervor8.8 L (benzina) Autonomie9 h (50%) / 4.5 h (100%) Model motorXY170F-1A, 223 cc Putere motor7.5 CP Capacitate cilindrica223 cc Turatie nominalavariabila (inverter) Sistem de pornireManual / Electric (E-start) Capacitate baie ulei0.7 L Nivel sonor58 dBA la 7 m Dimensiuni610 x 415 x 495 mm Greutate42 kg Generator inverter Dual Fuel KOMPAK KGG39Ei-DF, 3,9 kW, benzina/GPL Generatorul KGG39Ei-DF este un generator inverter Dual Fuel care functioneaza atat pe benzina, cat si pe GPL, oferind flexibilitate maxima si costuri de operare reduse. Tehnologia inverter livreaza un curent stabil, de tip sinus pur, sigur pentru echipamente electronice sensibile (laptop, televizor, scule cu electronica). Este pregatit pentru automatizare ATS, fiind o solutie potrivita ca sursa de rezerva pentru casa, rulota, santier sau camping. Caracteristici principaleDual Fuel benzina / GPL - alegi combustibilul in functie de disponibilitate si buget; pe GPL costul pe ora de functionare este mai mic. Tehnologie inverter - curent de tip sinus pur, stabil, sigur pentru electronice sensibile. Alternator brushless PMG - productie de curent stabila si durabila, fara perii de uzura. Pregatit ATS - poate porni automat la un semnal extern, ca sursa de rezerva. Pornire electrica (E-start) cu baterie, plus pornire manuala de rezerva. Autonomie de pana la 9 ore la 50% sarcina si nivel de zgomot redus, 58 dBA. Specificatii tehniceTensiune de iesire: 230 V (monofazat), 50 HzPutere maxima: 3800 W (benzina) / 3450 W (gaz)Putere nominala: 3500 W (benzina) / 3150 W (gaz)Curent nominal: 16.5 AMotor: XY170F-1A, 223 cc, 7.5 CP, 4 timpiAlternator: brushless PMGCombustibil: benzina / GPL (Dual Fuel)Capacitate rezervor: 8.8 L (benzina)Autonomie: 9 h (50%) / 4.5 h (100%)Capacitate baie ulei: 0.7 LNivel zgomot: 58 dBAPornire: manuala / electrica (E-start)Dimensiuni: 610 x 415 x 495 mmGreutate: 42 kg Recomandari de utilizarePentru echipamente electronice sensibile foloseste iesirea de 230 V - curentul inverter de tip sinus pur le protejeaza. Pe GPL costul pe ora este mai mic; pe benzina ai putere maxima si pornire mai usoara pe timp rece. Nu depasi puterea nominala in regim continuu; puterea maxima este disponibila pentru varfuri scurte de sarcina. Pentru functionare ca sursa de rezerva automata, conecteaza un panou ATS compatibil. Verifica nivelul de ulei inainte de fiecare pornire; primul schimb de ulei se face dupa perioada de rodaj.


Denumiri similare la Generator ITC Power KGG39EI-DF: KGG 39 EI DF, KGG39EIDF, KGG39EI DF, KGG 39EI-DF
Recenzii
Intrebari&Raspunsuri

Prețurile și informațiile de pe paginile noastre sunt furnizate de magazinele partenere și au caracter informativ, unele erori pot apărea. Imaginile produselor au caracter informativ, uneori pot include niște accesorii care nu sunt mereu incluse în pachetul de baza. Informațiile aferente produsului (imagine, descriere, preț) se pot schimba fără notificare prealabilă. Compari.ro nu își asumă responsabilitate pentru eventualele greșeli.